Eğitim İçeriği

Sertifikalı eğitim hakkında merak ettiklerinizi 0542 289 78 20 numaralı telefondan ulaşarak hemen danışın.

Bu eğitimi almanız siber dünyada karşılaşılan saldırılara, olaylara müdahale ve delilin ilk elde edilme anından inceleme, analiz etme ve raporlanmasına kadar olan süreci uygun donanıma sahibi olarak yöneteceksiniz. Biliyoruz ki günümüz coğrafyasında yazılım, bilişim şirketleri, kurum ya da kuruluşlar bu alanda kalifiye uzman bulmakta zorluk çekmektedir. Almış olduğunuz uzmanlık eğitimi ile hem kendi mesleki gelişiminizi hem de kurumların talebini profesyonel anlamda karşılayıp ek gelir imkanı da bulabilirsiniz. Aynı zamanda Kişinin bilirkişilik şartlarına uygunluk durumunda bilirkişi daire başkanlığının alım dönemlerinde başvuru yaparak bilişim alanında bilirkişilik yapma yetkisine sahip olmakla beraber bulunduğu bölgenin bölge idare mahkemelerine, savcılık ve adliyelerine başvuru yaparak adli bilişim uzmanı olarak dosya incelemesi de yapabilirsiniz. Uzmanlık düzeyine ulaştığınızda; nasıl ki davalarda bir hukukçuya bir avukata ihtiyaç duyuluyor ise bilişim alanındaki davalarda da adli bilişim uzmanına ihtiyaç duyulmaktadır.

Adli bilişim uzmanlığı eğitimi 14 temel dersi ve alanı kapsamaktadır.

Bu eğitimle bu alan uzmanlığında yeterli donanıma sahip olacaksınız. Delil bulma, toplama, işleme, doğrulama, yorumlama, belgeleme (raporlama) ve bu delilleri kullanma konusunda tam anlamıyla uzmanlaşmış oluyorsunuz.
Adli bilişim uzmanlığı eğitimimizde;
Adli bilişime giriş
Adli bilişim aşamaları
Delil kavramı
Delil elde etme yöntemleri
Elektronik deliller ve bu delillerin toplanması
Veri depolama birimleri
Hasarlı medya onarımı
Yazma koruma ekipmanları
İmaj alma ekipmanları
İmaj alma ve yazılımları
Çok fonksiyonlu yazılımlar
Mobil cihaz incelemeleri
Cihazı canlı inceleme
Gibi dersleri görmektesiniz.
Eğitim kapsamında almış olduğunuz programlar uluslararası adli bilişim platformlarında ve aynı zamanda vaka incelemelerinde aktif rol alan programları da öğrenmiş olacaksınız.
Acronis True İmage
Belkosoft Ft Evidence Center
Ditto Write Blocker
Encase Forensic Softwore
FTK İmager
FTK Rom İmager
Hash My Files
History Browser Examiner
Oxygen Forensic
Recover My Files
Wireshork
XRY

BİLGİ ALIN